Asi každý rodič trochu odrostlých dítek určitě ví, jak se mohou potomci někdy až nepříčetně chovat. Co však možná neví je to, že toto chování může vycházet z počítačových her. Stále se však jedná o hypotézu, a to i když již bylo provedena celá řada studií napříč kontinenty. Jediné, na čem se odborníci dokáží mezi sebou shodnout, že tvořivé a obecně mírumilovné hry žádné nebezpečí nepředstavují, alespoň tedy ne co se týče navyšování agresivity u mládeže. U akčních titulů ale už taková shoda nepanuje.
Méně akce
Celá řada vědců má za to, že zvýšená dětská agresivita opravdu může alespoň částečně přiživena hraním akčních a krvavých her. Zvláště tituly, které se dají hrát ve 3D brýlích jsou prý zvláště nebezpečné. Ty totiž způdobují problémy hlavně díky své velké realističnosti. Samotný hráč samozřejmě ví moc dobře, že zrovna hraje, ale i tak některé části mozku zažívají stres, který by pak následně mohl na agresivitu mít vliv. Nikoliv však po jednom nebo dvou zahráních. Na to, aby se projevily změny je potřeba delší hraní .
Řešení
Řešení se nabízí samo, prostě nenechat děti hrát příliš drsné nebo akční hry. Zní to krásně, ale v reálu je to velmi složitě proveditelné. Děti mohou hrát třeba u kamarádů nebo ve škole, a to už nijak neohlídáte. Daleko lepší je zaujmout ho něčím jiným, pro něj možná zajímavějším. Existuje celá řada různých kroužků, které mohou děti bavit. Dobrým pomocníkem pro zvládání agresivity může být i sport. Je v podstatě jedno, jestli se jedná o hokej, běhání v parku nebo ježdění na in-line bruslích, pohyb je důležitý. Volno může dítko strávit například i ve skautu, kde se naučí různé zajímavé věci, například vázání uzlů. Zároveň se tam může seznámit s dalšími vrstevníky, se kterými pak mohou později podnikat výlety nebo se aktivně účastnit různých činností, kterých organizace typu skaut pořádá ročně celou řadu.